GA1043

Produs nou

Terci de ovaz basis bio, fara gluten 400g Bauckhof

Lei 24.5

-5%

Lei 23.3

Pret Redus!

Terci de ovaz basis bio, fara gluten 400g Bauckhof

Terciul de ovăz basis (bazic) fără gluten BauckHof este un amestec de fulgi de ovăz integral, certificat ecologic, creat special pentru persoanele cu intoleranță la gluten sau boală celiacă.

Ovazul acestui terci fără gluten controlat este cultivat și procesat fără contaminare cu gluten. Majoritatea persoanelor cu intoleranță la gluten pot include utilizarea, pentru ca structura de proteine ​​din ovăz este diferită de cea de grâu, secară, orz și ovăz spelt fără gluten din dieta lor. Se recomandă ca produsele din ovăz fără gluten să fie integrate lent și treptat într-o dietă fără gluten.

Fără contaminare cu gluten: Ovăzul este cultivat și procesat în condiții strict controlate pentru a evita contactul cu grâul, orzul sau secara, fiind testat riguros în laborator.

Bogat în fibre (Beta-glucan): Conține o cantitate semnificativă de fibre (aproximativ 9.7g per 100g), care ajută la menținerea sănătății digestive și la reglarea nivelului de colesterol.

Sursă de energie durabilă: Datorită carbohidraților complecși, oferă o senzație de sațietate prelungită, fiind un mic dejun ideal pentru controlul greutății.

Calitate Demeter/Bio: Ingredientele provin din agricultură biodinamică sau ecologică, ceea ce garantează absența pesticidelor și a organismelor modificate genetic.

Fără zahăr adăugat: Este o bază neutră care nu conține zahăr industrial, permițându-ți să controlezi îndulcirea acestuia cu fructe sau miere

Versatilitate și rapiditate: Se prepară foarte ușor cu apă, lapte sau băuturi vegetale, având o textură cremoasă.

Ingrediente: fulgi integrali din ovăz** fără gluten 100%. **provin din agricultură ecologică Demeter.

Declarație nutrițională pentru 100g:

valoare energetică: 1560kJ/370kcal

grăsimi: 6,7g

acizi grași saturați: 1,1g

glucide: 60g

zaharuri: 0,8g

fibre: 9,7g

proteine: 13g

sare: <0,01g

Alergeni: ovăz

Alergeni urme: fructe cu coajă lemnoasă, lupin, muștar, nuci, soia, susan

Cod: GA1043

Brand: BAUCKHOF BIO

Reviews

Gradul de multumire 
2023-06-14
Echipa profi si produse excelente

Produse bio foarte bune. Sunt foarte multumita de tot ce am luat de la voi, atat alimente cat si cosmetice. Apreciez informatiile pe care le gasesc pe site, consilierea impecabila si seriozitatea cu care va faceti treaba pana la capat. Preturile sunt decente, gama diversificata si atractiva. Va felicit si va multumesc!

    Gradul de multumire 
    2018-02-27
    Foarte interesant

    Foooarte interesant. Abia astept sa primesc comanda. Imi place foarte mult magazinul dvs - felicitari

      Gradul de multumire 
      2017-09-07
      Foarte multumita

      Sunt mulțumită de gama de produse pe care o găsesc la d-voastră, comand regulat produse la preturi bune, recomand cu caldura!

        Write your review!

        Write a review

        Terci de ovaz basis bio, fara gluten 400g Bauckhof

        Terci de ovaz basis bio, fara gluten 400g Bauckhof

        Clienții care au cumpărat acest produs au mai cumpărat și:

        20 other products in the same category: